Coaching rodzicielski

Coaching rodzicielski

Jak wyglądałby świat, w którym rodzice czuliby się spełnionymi rodzicami, a dzieci byłby szczęśliwe i otoczone miłością i troską? Jak wyglądałby świat, gdyby każdy rodzic miał wiedzę supernianii, był kochający, ale zarazem konsekwentny, pewny tego, co chce od dziecka, a dziecko rozwijałoby się w optymalnych dla niego warunkach? Odpowiedzią jest coaching rodzicielski.

Piękna wizja i… może się w Twoim przypadku spełnić. Coaching rodzicielski może taką wizję w Twoim przypadku urealnić. Coach wspiera bowiem rodziców, opiekunów w najważniejszej dla nich roli, jaką jest wychowanie dziecka.

Coaching rodzicielski opiera się m.in. na:

* lepszym poznaniu własnego dziecka;

* poznaniu własnych wymagań stawianych przed dzieckiem, ich  uporządkowanie i hierarchizacja;

*zwiększeniu pewności siebie rodzica w związku z podejmowanymi decyzjami;

* wzroście poczucia satysfakcji i radości z rodzicielstwa;

* poprawą jakości spędzanego z dzieckiem czasu i inne;

Coaching rodzicielski nie wymaga od rodzica dodatkowego czasu. Poza spotkaniami z coachem rodzic zwyczajnie spędza czas z dzieckiem – na zabawie, czytaniu, kąpieli, posiłkach. Ale na skutek ćwiczeń z coachem oraz odpowiednio dobranych narzędzi, rodzic staje się bardziej uważny na dziecko, wie, jak postępować w codziennych sytuacjach, aby odpowiednio dziecko stymulować i prowadzić.

Ta forma coachingu, kierowana do rodziców jest powszechnie stosowana np. w Wielkiej Brytanii, gdzie przeznacza się na ten cel ogromne fundusze, aby każdy rodzic mógł z niego skorzystać, gdy tego potrzebuje. W naszym kraju jest na szczęście coraz bardziej dostępny.

Jeśli po tym krótkim wstępie czujesz, że coaching rodzicielski jest dla Ciebie – zadzwoń, umów się na pierwszą sesję.