Koło życia

koło_życia

Koło Życia jest niezwykle skutecznym narzędziem pozwalającym zobaczyć, na jakim etapie życia jesteś. To jeden z najprostszych sposobów ustalania priorytetów oraz znajdowania efektywnych planów działania ukierunkowanych na osiągnięcie przejrzyście zdefiniowanych i mierzalnych celów. Koło Życia daje wyjątkową możliwość spojrzenia na wybrany obszar z szerszej perspektywy oraz dokonania oceny zarówno samej perspektywy, jak i aktualnie panującej sytuacji w danym obszarze, np. kariery. Ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – jego skuteczność wynika z zastosowania zasady dźwigni Archimedesa: Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę ziemię. Innymi słowy, zobaczysz, jak zwiększenie zadowolenia w którymś z obszarów Twojego życia wpłynie na zwiększenie satysfakcji w kolejnym, a nawet w kilku innych.

Koło Życia uwzględnia kluczowe obszary, z jakich składa się Twoje życie: zdrowie, rodzina, kariera, pieniądze, rozrywka i wypoczynek, rozwój osobisty, przyjaciele, standard życia.
W każdym z tych obszarów możesz zaznaczyć poziom satysfakcji od 1 do 10. Zastanów się przez chwilę nad każdym z obszarów i zaznacz swój odczuwalny poziom zadowolenia z każdego z obszarów.

Wypełnij Koło Życia

Popatrz na swoje Koło Życia. Tak wygląda całościowo Twoje życie. Z gotowym Kołem Twojego Życia możesz przyjść na sesję coachingową. Możesz również sam dogłębnie przemyśleć sobie to, co widzisz, odpowiadając chociażby na poniższe pytania:

  • Jakie masz spostrzeżenia, przemyślenia, gdy patrzysz na Twoje Koło Życia?
  • Co nowego odkryłeś?
  • Co chciałbyś, aby wyglądało inaczej? Jak może wyglądać? Jakiego poziomu byś oczekiwał/a?
  • Co jeszcze chciałbyś zmienić? W jaki sposób? Na jaki poziom?
  • Co by to zmieniło w całości koła?
  • Jakie masz wnioski?
  • Czego nowego dowiedziałeś się o sobie?

Koło Życia może być również używane jako Koło priorytetów, Koło kompetencji i postaw menedżerskich, Koło osiągnięć zawodowych. Zmieniamy wtedy nazwy obszarów. Jeśli interesuje Cię praca z którymś z wymienionych tutaj kół zapraszam do kontaktu.